NAVŠTÍVTE NÁS V SÍDLE SPOLOČNOSTI Bakossova 25, 974 01 v Banskej Bystrici 

Pondelok - piatok: 9.00 - 6.00 h.
Sobota: po telef. dohode
Kontaktujte nás prosím predtým na tel. čísle: 0908 906 123, kontaktná osoba Peter Mihaliček

Montáž sadrokartónových konštrukcií

Montáž sadrokartónu v interiéroch je v súčasnosti samozrejmosťou. Pri rekonštrukciách bytov a domov, v novostavbách, obchodných, administratívnych či športových centrách umožňuje vytvárať stavebné prvky ako napríklad priečky, stropy, kazetové alebo lamelové podhľady či klenby.

Sadrokartón nepozná hranice

Sadrokartónové dosky môžu byť v prevedení ako protipožiarne, impregnované do vlhkých priestorov, perforované pre odhlučnenie, s tepelnoizolačnou vrstvou polystyrénu, parozábranou, čiastočne ohýbateľné či vyrobené v tvare oblúku. Zo sadrokartónových konštrukcií dokážeme naplniť aj tie najodvážnejšie predstavy klientov pri rekonštrukcii bytu, domu alebo pri novostavbách.

Výhody sadrokartónu:

 • suchý proces realizácie umožňuje rýchlu a jednoduchú montáž;
 • nízka hmotnosť sadrokartónovej konštrukcie – nezaťažuje nosné konštrukcie;
 • vďaka veľkej variabilite je možné upraviť interiér aj podľa najnáročnejších požiadaviek;
 • sadrokartón má výborné zvukovo a tepelnoizolačné vlastnosti;
 • taktiež aj protipožiarne vlastnosti. Sadra v SDK doskách obsahuje množstvo kryštalicky viazanej vody, ktorá sa pri požiari odparuje čím ochladzuje materiál.

Každá minca má dve strany – aké sú nevýhody sadrokartónu?

Pri nesprávnej montáži alebo nedodržaní správnych postupov začne tmel na styčných plochách dosiek praskať. Taktiež odolnosť sadrokartónových stien je podstatne nižšia. Posledná, najväčšia nevýhoda s ktorou treba počítať, je nízka nosnosť SDK konštrukcií. Na steny, mimo nosnej konštrukcie, nie je možné umiestniť napríklad police, regály. Maximálne lokálne zaťaženie nesmie prekročiť váhu 3 kg. Vyššia záťaž do 10 kg, môže byť umiestnená len na montážnych profiloch a minimálne 40 cm od seba.

Nič však nie je stratené. Umiestnenie ťažších políc, nábytkových častí alebo dokonca kuchynskej linky treba dôkladne premyslieť dopredu. Takisto aj umiestnenie zásuviek a vypínačov. 

Čo dokážeme zo sadrokartónu vytvoriť?

 • sadrokartónové priečky, štandardné, so zvýšenou nosnosťou, akustické, do vlhkého prostredia, protipožiarne;
 • stropy – podhľady kazetové rastrové, lamelové;
 • sadrokartónové predsadené steny;
 • suché podlahy,
 • klenby;
 • obklady - sokle a kastlíky;
 • svetelné rampy.

S nami nemusíte hľadať firmy na ostatné stavebné práce. Postaráme sa o elektroinštalácie, kompletné maliarske práce, stierkovanie, stavebné murárske a búracie práce, namontujeme osvetlenia a elektrospotrebiče, zárubne, dvere, odborne položíme podlahy alebo parkety. Jednoducho „na kľúč".

Nemeriame od oka a neopravujeme

Vieme, aká dôležitá je príprava. Len dlhoročné skúsenosti umožnia plynulý priebeh montáže SDK konštrukcií bez zbytočných opráv a predražovania. Starostlivo premeriame všetky potrebné materiály a profesionálnym vybavením upravíme do požadovanej formy aby všetko dokonale „sedelo". Pomocou špeciálnych izolačných tmelov a pások zarovnáme a po zaschnutí prebrúsime. Výsledok bude 100%-ný.

Pri kolaudácii je potrebný certifikát požiarnej odolnosti použitých konštrukcií. Nemusíte mať starosti, vybavíme a dodáme pri odovzdaní prác.

Cena za montáž sadrokartónu

Skutočnú cenu dokážete rozpoznať až po čase, kedy sa na priečkach, klenbách, podhľadoch a ostatných sadrokartónových konštrukciách nebudú objavovať praskliny a iné defekty. Naše ceny nie sú najnižšie. Napriek tomu sme všetkým klientom ponúkli cenu, ktorá nezničila ich rozpočet a dodržali sme očakávanú kvalitu.

Napíšte nám alebo zavolajte. Radi presvedčíme aj vás o kvalite našej práce pri montáži sadrokartónových konštrukcií.

Mobil: 0908 906 123, e-mail: mihalicek@stavbyrekonstrukcie.sk alebo kliknite vpravo na ikonu "Kde nás nájdete" a navštívte nás osobne. 


Chcete viac informácii? Nezáväznú ponuku? Napíšte nám

Nemôžeme vám pomôcť bez e-mailového kontaktu. Zadajte ho prosím.
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Skutočne nám chcete zaslať prázdnu správu? Napíšte, prosím, s čím Vám môžeme pomôcť.

Odpíšte prosím kontrolný, antispamový kód:

Odpíšte prosím kontrolný, antispamový kód:
Nesprávne odpísaný kontrolný kód. Odpíšte ho, prosím, znovu.

TOP